_ FILLIMI | RRETH ECIKS | SHĖRBIME | PROJEKTE | PORTFOLIO | LAJME | ANALIZA | PUBLIKIME | PATRONANCA | VEGĖZA      
             
   
  LAJME
   
18.02.2010, 17:02
EasyJet hyn nė tregun kosovar

Kompania mė e madhe nė botė e fluturimeve tė lira EasyJet, ka konfirmuar se qė nga qershori i kėtij viti do tė fillojė fluturimet nga Gjeneva dhe Bazeli nė drejtim tė Aeroportit tė Prishtinė dhe njėkohėsisht ka filluar shitjen e biletave pėr kėto dy vija ajrore.

EasyJet fillimisht do tė nisė me 4 fluturime nė javė, ndėrsa ēmimet fillestare qė ka publikuar kompania nė ueb sajtin e saj zyrtar janė 39.95 franka zvicerane pėr njė drejtim apo 85.90 franka pėr njė biletė kthyese.

“EasyJet ėshtė bėrė transportuesi ajror numėr njė nė Evropė duke ofruar ēmimet e biletave mė tė lira tek tė gjitha aeroportet mė tė njohura”, tha Andy Harrison, shef ekzekutiv i EasyJet.

Sipas tij, EasyJet ėshtė e vetmja aviokompani evropiane qė duke ju falėnderuar zhvillimeve pozitive, sot ofron zgjidhje pėr mė shumė se 500 destinacione pėr kosovarėt.

“EasyJet ėshtė aviokompania lider nė Evropė me ēmimet mė tė lira. Aktualisht ka njė flotė prej 182 aeroplanėsh tė angazhuar nė 504 destinacione tė ndryshme, prezentė nė 119 aeroporte tė 29 vendeve tė ndryshme. EasyJet ka bartur mbi 46 milionė udhėtarė gjatė vitit tė kaluar”, thuhet nė komunikatėn e kompanisė.

EasyJet ėshtė kompani e cila operon me shitjen e biletave vetėm pėrmes internetit.

Drejtori i Aeroporti tė Prishtinės, Agron Mustafa ka pohuar se ardhja e EasyJet paraqet njė sinjal tė fuqishėm pėr stabilitetin ekonomik dhe politik tė Kosovės.


ECIKS

|

 

Tļæ½ fundit | Kosovļæ½ | Rajon | Botļæ½

 
  SHËRBIME  
  ECIKS ofron shërbime profesionale e konfidenciale për ndërmarrjet kosovare dhe investitorët e huaj potencial. Me përvojën, stafin profesional, zyrën qendrore në Vjenë, partnerët e tij në Kosovë dhe jashtë saj si dhe me njohuri të detajuara mė shumė  
 
  PROJEKTE  
  Në kuadër të projektit të financuar nga ADA, ECIKS zyrtarisht përfaqëson Agjencinë e Kosovës për Promovimin e Investimeve (IPAK) në rajonin gjermanofolës. Kjo zyre është përfaqësia e parë zyrtare ekonomike e Kosovës jashtë vendit... mė shumė  
     
  LAJME
   
> Kompania austriake ATI GmbH investon ne sektorin e bujqėsisė
> 10-vjetori i ECIKS: „New Deal“ per ekonominė e Kosovės
> Llamkosi pėrgatitet edhe pėr 350 vende tė reja pune
> Nė mars shpallet tenderi pėr ndėrtimin e “Kosova e re”
> Tė gjitha lajmet e ECIKS - Arkiva
 
  BROSHURA DHE PUBLIKIME
   
> Njė Marrėveshje e Re pėr Kosovėn
> Broshura "Investing in Kosovo" (2011)
> "Factsheet Kosovo" (2011)
> "Success Stories from Kosovo"
> Broshura: "The Legal Guide to Kosovo"
> CD-ROM: Investing in Kosovo
> Tė gjitha publikimet e ECIKS
     
  ANALIZA
   
> Dita D pėr Euron
> Tė gjitha

 
  ECIKS NEWSLETTER
   
 
E-Mail:
     
   
             
 
  Disenjuar dhe prodhuar nga ECIKS | Kontakto Webmaster Rregullat e pėrdorimit | Copyright 2003-2010 www.eciks.org