_ FILLIMI | RRETH ECIKS | SHĖRBIME | PROJEKTE | PORTFOLIO | LAJME | ANALIZA | PUBLIKIME | PATRONANCA | VEGĖZA      
             
   
  LAJME
   
5.07.2011, 00:42
Sė shpejti heqen tatimet e dyfishta me Ēekin

Nė Ministrinė e Financave, tė enjten janė finalizuar negociatat nė mes tė Republikės sė Kosovės dhe Republikės sė Ēekisė me qėllim tė nėnshkrimit tė marrėveshjes pėr eliminimin e tatimeve tė dyfishta nė mes tė kėtyre vendeve. Finalizimi i kėtyre negociatave nė nivelin teknik do tė bėjė tė mundur qė nė njė tė ardhme tė afėrt tė bėhet edhe nėnshkrimi formal i kėsaj marrėveshje nga pėrfaqėsuesit politik nga tė dyja vendet, nė mėnyrė qė marrėveshja tė jetė efektive sa mė shpejt.

Sipas njė njoftimi pėr media tė Ministrisė sė Financave, kjo marrėveshje ėshtė nė interes tė tė dyja vendeve,me qenė se do tė jap efekte pozitive nė rritjen e investimeve te jashtme direkte nė Kosovė si dhe hapjen e mundėsive pėr investime tė kompanive kosovare nė shtetin ēek.

ECIKS / Telegrafi

|

 

Tļæ½ fundit | Kosovļæ½ | Rajon | Botļæ½

 
  SHËRBIME  
  ECIKS ofron shërbime profesionale e konfidenciale për ndërmarrjet kosovare dhe investitorët e huaj potencial. Me përvojën, stafin profesional, zyrën qendrore në Vjenë, partnerët e tij në Kosovë dhe jashtë saj si dhe me njohuri të detajuara mė shumė  
 
  PROJEKTE  
  Në kuadër të projektit të financuar nga ADA, ECIKS zyrtarisht përfaqëson Agjencinë e Kosovës për Promovimin e Investimeve (IPAK) në rajonin gjermanofolës. Kjo zyre është përfaqësia e parë zyrtare ekonomike e Kosovës jashtë vendit... mė shumė  
     
  LAJME
   
> Kompania austriake ATI GmbH investon ne sektorin e bujqėsisė
> 10-vjetori i ECIKS: „New Deal“ per ekonominė e Kosovės
> Llamkosi pėrgatitet edhe pėr 350 vende tė reja pune
> Nė mars shpallet tenderi pėr ndėrtimin e “Kosova e re”
> Tė gjitha lajmet e ECIKS - Arkiva
 
  BROSHURA DHE PUBLIKIME
   
> Njė Marrėveshje e Re pėr Kosovėn
> Broshura "Investing in Kosovo" (2011)
> "Factsheet Kosovo" (2011)
> "Success Stories from Kosovo"
> Broshura: "The Legal Guide to Kosovo"
> CD-ROM: Investing in Kosovo
> Tė gjitha publikimet e ECIKS
     
  ANALIZA
   
> Dita D pėr Euron
> Tė gjitha

 
  ECIKS NEWSLETTER
   
 
E-Mail:
     
   
             
 
  Disenjuar dhe prodhuar nga ECIKS | Kontakto Webmaster Rregullat e pėrdorimit | Copyright 2003-2010 www.eciks.org