_ FILLIMI | RRETH ECIKS | SHĖRBIME | PROJEKTE | PORTFOLIO | LAJME | ANALIZA | PUBLIKIME | PATRONANCA | VEGĖZA      
             
   
  LAJME
   
14.03.2012, 14:29
Llamkos GalvaSteel eksporton nė Portugali

Llamkos GalvaSteel ka filluar me plasimin e produkteve tė saja nė tregjet ndėrkombėtare. Sasia mė e madhe e eksportit deri mė tani ėshtė realizuar nė Portugali. Njė kompani portugeze ka kontraktuar njė sasi fillestare prej 400 tonelatash llamarinė tė zinkuar nė dimensione tė ndryshme dhe me paketim special.

Zyrtarėt e kėsaj kompanie kanė bėrė tė ditur se pėr tė bėrė tė mundur pėrmbushjen e zotimeve kontraktuale, punėtoret e fabrikės Llamkos GalvaSteel kanė punuar nė tre ndėrrime duke pėrfshirė edhe vikendin, pėr tė prodhuar sasinė e kontraktuar sipas kualitetit dhe standardeve tė pranuara nė Unionin Evropian.

Produktet finale tashmė janė rrugės pėr nė Portugali. Fabrika e llamarinės ka transportin e saj tė siguruar me anije nėpėrmjet portit tė Durrėsit, Selanikut apo Barit pėr cilindo shtet tė botės.

Llamkos GalvaSteel ėshtė prodhuesi mė i madh i llamarinės sė zinkuar nė Kosovė dhe shtetet e rajonit.

|

 

Tļæ½ fundit | Kosovļæ½ | Rajon | Botļæ½

 
  SHËRBIME  
  ECIKS ofron shërbime profesionale e konfidenciale për ndërmarrjet kosovare dhe investitorët e huaj potencial. Me përvojën, stafin profesional, zyrën qendrore në Vjenë, partnerët e tij në Kosovë dhe jashtë saj si dhe me njohuri të detajuara mė shumė  
 
  PROJEKTE  
  Në kuadër të projektit të financuar nga ADA, ECIKS zyrtarisht përfaqëson Agjencinë e Kosovës për Promovimin e Investimeve (IPAK) në rajonin gjermanofolës. Kjo zyre është përfaqësia e parë zyrtare ekonomike e Kosovës jashtë vendit... mė shumė  
     
  LAJME
   
> Kompania austriake ATI GmbH investon ne sektorin e bujqėsisė
> 10-vjetori i ECIKS: „New Deal“ per ekonominė e Kosovės
> Llamkosi pėrgatitet edhe pėr 350 vende tė reja pune
> Nė mars shpallet tenderi pėr ndėrtimin e “Kosova e re”
> Tė gjitha lajmet e ECIKS - Arkiva
 
  BROSHURA DHE PUBLIKIME
   
> Njė Marrėveshje e Re pėr Kosovėn
> Broshura "Investing in Kosovo" (2011)
> "Factsheet Kosovo" (2011)
> "Success Stories from Kosovo"
> Broshura: "The Legal Guide to Kosovo"
> CD-ROM: Investing in Kosovo
> Tė gjitha publikimet e ECIKS
     
  ANALIZA
   
> Dita D pėr Euron
> Tė gjitha

 
  ECIKS NEWSLETTER
   
 
E-Mail:
     
   
             
 
  Disenjuar dhe prodhuar nga ECIKS | Kontakto Webmaster Rregullat e pėrdorimit | Copyright 2003-2010 www.eciks.org