_ FILLIMI | RRETH ECIKS | SHĖRBIME | PROJEKTE | PORTFOLIO | LAJME | ANALIZA | PUBLIKIME | PATRONANCA | VEGĖZA      
             
   
  LAJME
   
21.01.2004, 12:23
Rexhepi i pėrgjigjet Fuccit: Pengesė e procesit tė privatizimit

Prishtinė, 21 janar 2004 - Kryeministri i Kosovės, Bajram Rexhepi I ėshtė pėrgjigjur kėrcėnimeve tė fundit tė menaxheres sė AKM-sė Marie Fuēi. "Ēėshtja e kėrcėnimit tė Fuēit, ėshtė ēėshtje e saj. Ajo mund ta bėjė punėn e vet dhe mua kjo nuk me brengos fare, tha Rexhepi. Kryeministri tha se po tė mos ishte ēėshtja e pengesės sė procesit tė privatizimit, ajo nuk do tė kishte pasur shanse tė jetė nė njė takim me tė. "Pėr hirė tė privatizimit unė kam qenė prezent nė takimin e djeshėm", tha kryeministri Rexhepi. Ai ka theksuar se asgjė nuk ka ndyshuar nga kėrkesat e Qeverisė dhe qėndrimet qė i ka prezentuar dje lidhur me pengesat e procesit tė privatizimit. Ndyshe, menaxherja e AKM-sė, Marie Fuēi, lidhur me kėrkesėn e kryeministrit Rexhepi se ajo duhet tė shkarkohet nga ky post, ėshtė pėrgjigjur me akuzėn se do tė hedhė kryeministrin Rexhepi nė gjyq.

ECIKS/Balkanweb

|

 

Tļæ½ fundit | Kosovļæ½ | Rajon | Botļæ½

 
  SHËRBIME  
  ECIKS ofron shërbime profesionale e konfidenciale për ndërmarrjet kosovare dhe investitorët e huaj potencial. Me përvojën, stafin profesional, zyrën qendrore në Vjenë, partnerët e tij në Kosovë dhe jashtë saj si dhe me njohuri të detajuara mė shumė  
 
  PROJEKTE  
  Në kuadër të projektit të financuar nga ADA, ECIKS zyrtarisht përfaqëson Agjencinë e Kosovës për Promovimin e Investimeve (IPAK) në rajonin gjermanofolës. Kjo zyre është përfaqësia e parë zyrtare ekonomike e Kosovës jashtë vendit... mė shumė  
     
  LAJME
   
> Kompania austriake ATI GmbH investon ne sektorin e bujqėsisė
> 10-vjetori i ECIKS: „New Deal“ per ekonominė e Kosovės
> Llamkosi pėrgatitet edhe pėr 350 vende tė reja pune
> Nė mars shpallet tenderi pėr ndėrtimin e “Kosova e re”
> Tė gjitha lajmet e ECIKS - Arkiva
 
  BROSHURA DHE PUBLIKIME
   
> Njė Marrėveshje e Re pėr Kosovėn
> Broshura "Investing in Kosovo" (2011)
> "Factsheet Kosovo" (2011)
> "Success Stories from Kosovo"
> Broshura: "The Legal Guide to Kosovo"
> CD-ROM: Investing in Kosovo
> Tė gjitha publikimet e ECIKS
     
  ANALIZA
   
> Dita D pėr Euron
> Tė gjitha

 
  ECIKS NEWSLETTER
   
 
E-Mail:
     
   
             
 
  Disenjuar dhe prodhuar nga ECIKS | Kontakto Webmaster Rregullat e pėrdorimit | Copyright 2003-2010 www.eciks.org