_ FILLIMI | RRETH ECIKS | SHĖRBIME | PROJEKTE | PORTFOLIO | LAJME | ANALIZA | PUBLIKIME | PATRONANCA | VEGĖZA      
             
   
  LAJME
   
21.05.2004, 00:15
Qeveria e Kosovės do tė krijojė edhe katėr agjenci tė reja

Prishtinė, 21 maj 2004 - Zėdhėnėsja e qeverisė sė Kosovės, Mimoza Kusari tha dje se qeveria do tė krijonte katėr agjenci tė reja. Duke folur nė njė konferencė shtypi nė Prishtinė, Kusari tha se agjencitė do tė merreshin me planifikimin strategjik, integrimin europian, sigurinė publike dhe burimet natyrore dhe ato tė energjisė. Kryeministri i Kosovės Bajram Rexhepi dhe shefi i UNMIK-ut, Harri Holkeri krijuan kohėt e fundit Agjencinė pėr Bashkėpunim Ndėrkombėtar. Nė ceremoninė e promovimit tė agjencisė, Rexhepi tha se kjo pėrfaqėsonte gurin thmeltar pėr Ministrinė e Jashtme tė ardhshme tė Kosovės. Kusari shpjegoi se agjencive tė reja do t'u ngarkohej pėrgjegjėsia pėr katėr sektorė qė ndodhen nėn juridiksionin e administratės sė Kombeve tė Bashkuara .

ECIKS / Balkanweb

|

 

Tļæ½ fundit | Kosovļæ½ | Rajon | Botļæ½

 
  SHËRBIME  
  ECIKS ofron shërbime profesionale e konfidenciale për ndërmarrjet kosovare dhe investitorët e huaj potencial. Me përvojën, stafin profesional, zyrën qendrore në Vjenë, partnerët e tij në Kosovë dhe jashtë saj si dhe me njohuri të detajuara mė shumė  
 
  PROJEKTE  
  Në kuadër të projektit të financuar nga ADA, ECIKS zyrtarisht përfaqëson Agjencinë e Kosovës për Promovimin e Investimeve (IPAK) në rajonin gjermanofolës. Kjo zyre është përfaqësia e parë zyrtare ekonomike e Kosovës jashtë vendit... mė shumė  
     
  LAJME
   
> Kompania austriake ATI GmbH investon ne sektorin e bujqėsisė
> 10-vjetori i ECIKS: „New Deal“ per ekonominė e Kosovės
> Llamkosi pėrgatitet edhe pėr 350 vende tė reja pune
> Nė mars shpallet tenderi pėr ndėrtimin e “Kosova e re”
> Tė gjitha lajmet e ECIKS - Arkiva
 
  BROSHURA DHE PUBLIKIME
   
> Njė Marrėveshje e Re pėr Kosovėn
> Broshura "Investing in Kosovo" (2011)
> "Factsheet Kosovo" (2011)
> "Success Stories from Kosovo"
> Broshura: "The Legal Guide to Kosovo"
> CD-ROM: Investing in Kosovo
> Tė gjitha publikimet e ECIKS
     
  ANALIZA
   
> Dita D pėr Euron
> Tė gjitha

 
  ECIKS NEWSLETTER
   
 
E-Mail:
     
   
             
 
  Disenjuar dhe prodhuar nga ECIKS | Kontakto Webmaster Rregullat e pėrdorimit | Copyright 2003-2010 www.eciks.org