_ FILLIMI | RRETH ECIKS | SHĖRBIME | PROJEKTE | PORTFOLIO | LAJME | ANALIZA | PUBLIKIME | PATRONANCA | VEGĖZA      
             
   
  PROJEKTET E KALUARA DHE TË TASHME TË ECIKS
   

Publikuar online me: 1.11.2006, 22:39
Promovimi i Investimeve tė huaja nė Kosovė

Kategoria: Projekt
Periudha: Nėntor 2006 - Nėntor 2009
Donatori/Klienti: Austrian Development Agency (ADA) / Qeveria e Kosovės

Nė kuadėr tė kėtij projekti tė propozuar nga ECIKS e tė financuar nga ADA, ECIKS pėrfaqėson Agjencinė e Kosovės pėr Promovimin e Investimeve (IPAK) nė rajonin gjermanofolės... mė shumė
 


Publikuar online me: 24.10.2008, 13:29
Zhvillimi i strategjisė kombėtare pėr promovimin e investimeve

Kategoria: Projekt
Periudha: Tetor 2008 -
Donatori/Klienti: FIAS (Banka Botėrore) / Qeveria e Kosovės

Ne kuader te ketij projekti ECIKS i koordinon aktivitetet me FIAS / Banka Boterore dhe me Qeverine e Kosoves si dhe jep kontributin e tij ne zhvillimin e strategjise se pare kombetare per promovimin e investimeve. .. mė shumė
 


Tė gjitha | Projekte | Studime

 
  SHËRBIME  
  ECIKS ofron shërbime profesionale e konfidenciale për ndërmarrjet kosovare dhe investitorët e huaj potencial. Me përvojën, stafin profesional, zyrën qendrore në Vjenë, partnerët e tij në Kosovë dhe jashtë saj si dhe me njohuri të detajuara mė shumė  
 
  PROJEKTE  
  Në kuadër të projektit të financuar nga ADA, ECIKS zyrtarisht përfaqëson Agjencinë e Kosovës për Promovimin e Investimeve (IPAK) në rajonin gjermanofolës. Kjo zyre është përfaqësia e parë zyrtare ekonomike e Kosovës jashtë vendit... mė shumė  
     
  LAJME
   
> Kompania austriake ATI GmbH investon ne sektorin e bujqėsisė
> 10-vjetori i ECIKS: „New Deal“ per ekonominė e Kosovės
> Llamkosi pėrgatitet edhe pėr 350 vende tė reja pune
> Nė mars shpallet tenderi pėr ndėrtimin e “Kosova e re”
> Tė gjitha lajmet e ECIKS - Arkiva
 
  BROSHURA DHE PUBLIKIME
   
> Njė Marrėveshje e Re pėr Kosovėn
> Broshura "Investing in Kosovo" (2011)
> "Factsheet Kosovo" (2011)
> "Success Stories from Kosovo"
> Broshura: "The Legal Guide to Kosovo"
> CD-ROM: Investing in Kosovo
> Tė gjitha publikimet e ECIKS
     
  ANALIZA
   
> Dita D pėr Euron
> Tė gjitha

 
  ECIKS NEWSLETTER
   
 
E-Mail:
     
   
             
 
  Disenjuar dhe prodhuar nga ECIKS | Kontakto Webmaster Rregullat e pėrdorimit | Copyright 2003-2010 www.eciks.org